{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter

RMX Projekt

1.722 visninger | Oprettet:

Det er så mit første RMX projekt :)

Laver projektet sammen med min kammerat daniel :) Hans bliver også mega fed :) Stort tak til ham fordi vi kan være i hans garage :D

Billedet af den Blå RMX er inden jeg gik igang :P Fy for den lede den var grim og stellet og motor var FUCKING rusten og beskidt !!!

Design:

Stel: Glasblæst, rustbeskyttet, grundet og pulverlakeret sort
Skjolde: Grundet med Plastic Primer og malet hvide, med hebo stafferinger

Motor:

Renset OVER det hele :)

Opsætning:

Stylepro 47 mm cylle (NYT)

Stylepro 47 mm stempel (NYT)

Stylepro 47 mm topstykke (NYT)

Metra Kit Thrower Carbon (NYT)

Barikit membran med carbonplader (Kommer)

NGK B9ES tændrør (NYT)

Std. kabu (Dyse 80, skal lidt højere op)

Std. Krumtap (fejler INTET, selv efter 22000 km, for den har aldrig været tunet før nu, men ny kommer nok efter vinter for en sikkerhedsskyld :D )

Racer kobling (NYT)

Power-luftfilter

Og meget mere !

Billeder kommer løbende..

I dag (13/10-08) er stellet og baggaffel sendt til pulver-laker og har været i scootershoppen og handle ind.. har købt MK Thrower Carbon uds, Koso digital temp. måler og rpm måler, 47 mm stylepro cylinderkit, benzinslange, uds-bolte, håndtag, benz-filter, pærer og pakninger :)

I dag (15/10-08) har jeg fået nye bag-fodhvilere (til fucking 400 kr ! ), dyse (80) og grebklinge-skumgummi..

I dag (17/10-08) er stellene kommet hjem, og så skal den bare samles :) så mangler jeg bare at få malet skjoldene hvide..

I dag (18/10-08) blev den samlet færdig, og den startede i første hug efter den havde været total afskildt med ny cylle osv :D så bliver skjoldene malet hvide snarest muligt :D

 Sunday .
Mand | 34 år | Oprettet: 19. jan 2007


Kommentér på:
RMX Projekt
Annonce