{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter
{{group.groupName}}

{{ group.groupName }}

Medlemmer: {{group.memberCount}}
Forside Forum Medlemmer Annoncer {{ group.itemMoreItems }}
1.279 visninger | Oprettet:

PGO Hot 50 Ingen gnist {{forumTopicSubject}}

Hej Sg. har stærkt brug for hjælp!
- Jeg har købt en hot 50 fra 2007 som snart har kørt 7000 km.
den havde stået stille i lang tid inden jeg købte den, men har altid kørt fint og helt uden problemer!
det gjorde den også de første 2 uger jeg har haft den. Men så kørte jeg den ene dag en lidt længere tur, og pludselig begyndte den at sætte ud. altså den hakkede når jeg kørte, men kun i et split sekundt døde den også kørte den ellers videre, tror det skete 3-4 gange, så kørte jeg lidt videre og så gik den helt ud og var ikke til at starte..
Så trak jeg den lidt og prøvede så at starte den, også startede den, men da jeg så kørte over et bump gik den ud og kunne så ikke starte ?
- så har jeg haft skilt den ad for at chekkke ledninger og CDi boksen og blæst stikkene igennem og så startede den, men jeg kørte kun 500 meter før den gik ud igen og siden har den ikke startet.
den gnister ikke ? kan det var tændspolen den er galt med ?
håber på hjælp hurtigst muligt !


Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Flytte rengøring 1.500 kr.
  • Elektriker 500 kr.
  • Elektriker 750 kr.
  • Loftudtag ingen strøm 1.500 kr.
  • 3 timers gartner arbejde 1.000 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  PGO Hot 50 Ingen gnist
Kommentér på:
PGO Hot 50 Ingen gnist

Annonce