PGO G-Max - Var stjålden 2007

1.345 visninger | Oprettet:  FølgFølg ikke 19 Kommentarer
Bedømmelse

Du kan først stemme, når din egen scooter er oprettet og stemt ind. Opret din egen scooter

PGO G-Max - Var stjålden

Årgang:
2007
Motor:
Standard luftkølet motor.
Hestekræfter
65 km/t, alt for lidt, men det kan der vel rådes bod for.
Skiven er pillet.
Tragtskiven over membran er fjernet.
Tragt i luftkasse er savet.
Isat 72 dyse.
Blindrør lukket.
Fælge
3 egerede fælge, ganske fede.
Dæk
Standard dæk.
Styling
Den er rød, sort og krom, ganz geil.
Ekstra tilbehør
Boks montage, men mangler en boks
Bemærkninger
Har lige købt den brugt, den har kun gået 2xxx km, Nice!!

Sælges for det rette bud selv om den er helt ny, så hvis du vil spare lidt penge og have en ny scooter, så er det her du skal slå til.

10 K og det er din.
Kommentér på:
PGO G-Max - Var stjålden
  •   20. apr 2008 Olie pumpe og dyse
    Din injector skal være i orden, din kompressor skal danne tryg/tjek med manometer direkte på slangen, tjek at din oliepumpe ikke drypper, altså er tæt og ikke lukker olie igennem når den står stille.

    Siger alæt dette dig ikke meget, så sælg din Ditech, det er en avanceret scooter og ejeren skal være lige så ellers ender det altid galt.


    http://www.scootnfast.com/

    Se her for dybdegående info om Ditech.

    Men som sagt forstår du det ikke, så kom af med den, det ender kun galt hvis man ikke er forstår sin Ditech fuldt ud, ved ikke hvor mange jeg har snbakket med der ikke har lavet andet end at ødelægge deres Ditech fordi de ikke fatter hvad de står med og jeg har hjulpet mange som jeg også selv blev hjulpet fra starten af, en af dem der gav mig nogle gode fif herinde fra var Kim som oprettede den der Ditech club/forum her på sitet.


  •   13. apr 2008 Hey
    Heysa, du havde et problem med din ditech på et tidspunkt med den sod'ede tændrørne til lige med det samme eller sådan noget, fik du det nogensinde løst? Jeg Ejer nemlig 2 der gør nødagtig det sammen hehe


  •   22. jan 2008 For sent
    For sent mester, du skulle have gemt de link, jeg har dem ikke mere, men i forummet hvor jeg har geven dem masser af gange via den Ditech club må de jo stadigt være, så bare find de gamle threads hvor vi snakkede dengang.

    Håber du finder ud af dine kvaler.
    Dem har jeg keines af her nu med PGO igen, slet ikke så ringe igen.


  •   21. jan 2008 ..
    Hey smiley

    Har lidt problemer med min ditech, og kunne huske du engang linkede mig til en fed hjemmeside for folk med Ditech, hvor der en der skiftede gearing og altmulig med kompressor. vil høre om du vil fortælle mig hvad siden hed smiley

    På forhånd tak smiley

    svar under min Ditech smiley


  •   5. dec 2007 2001
    Årgang 2001 er alt for gammel til mig.


  •   20. nov 2007 Høj herfra
    Bedøm evt. min Yamaha og Maxi ?


  •   20. nov 2007 Jo der er
    Jo der er andre steder.

    Mc til mcgalleriet og pocketbikes og atv hører hjemme på baboom.

    Det er så let her:
    Det her hedder scootergalleriet og gæt hvorfor?

    Det er fordi det er for scootere.

    Ind til de får lavet atvgalleriet, pocketbikegalleriet, hamstergalleriet ( www.realhamster.com) , marsvinegalleriet, numsegalleriet, pøllegaqlleriet, nej vent, det hedder jo www.ratemypoo.com ;-). lol

    Nej folkens, den her side er for scootere, ikke noget andet og reglerne er lavet for at skulle blive fulgt, ikke for at du skal lave dine egne.

    Fat det og vi er alle glade, fat det ikke og vi vil alle lide, det er bare så let, men åbenbart ikke for alle.


  •   20. nov 2007 Har jeg jo heller ikke sagt er forkert
    Det er måske moralsk forkert.

    Men hør her.

    Det er jo bare regler vi snakker om, hvor mange af os har ikke brudt loven (regler) ved at tune scooter, sidde 2 på scooter osv.

    Så hvad er forskellen ved at bryde nogle regler herinde. Kan ikke se hvorfor atv, pocket osv ikke må komme ind. de har jo ikke rigtigt andre steder at tage hen

    Men altså det er jo op til en selv om man vil stemme ind


  •   20. nov 2007 Brugerens eget valg
    Okay hvis det er brugerens eget valg, så vil jeg da bare fast stemme alt ud, takker for den du smiley


  •   20. nov 2007 Pocketbikes, atc. mc
    Jeg har altid afvist ALLE Pocketbikes, atv. mc med det grundlag at det ikke er en scooter, det står også i reglerne.

    hele tiden og igen i reglerne bliver ordet scooter brugt, der står ikke atv, pocketbike eller mc nogen steder.

    Men der er bare nogen der fatter nada, syntes også det er et pis system at det er brugerne der skal stemme ind, for der er jo ligesom vi snakker om det her jo bare kanont mange pattebørn der ikke fatter en dart og som stemmer derefter.


  •   20. nov 2007 Det
    er jo brugernes eget valg om man vil stemme scooteren ind. Det har intet med regler at gøre.

    Hvis man ikke kan li' scooteren så står der ingen steder at man SKAL stemme den ind alligevel.

    BTW: Fin G-Max!


  •   20. nov 2007 hehe
    velkommen ind...
    men de skriver faktisk at de anbefaler ordentlige bilder for at komme ind smiley
    og tekst har du jo heller ikke for meget af smiley


  •   20. nov 2007 Lige meget
    Det er jo igen kun dig der subjektivt syntes det og hvis du bruger det som grundlag for at afvise bryder du jo reglerne mester.

    Reglerne er jo lavet for at skulle følges, men det kan du så ikke forstå, det er jeg da ked af på dine vegne.


  •   20. nov 2007 Velkommen til
    Kan godt være billeder ikke er af prima kvalitet, men det er da i det mindste en scooter.

    Den da mere lov til at være end alt jeres pocketbike og atv lort.



  •   20. nov 2007 ...
    nej men der r sq da ingen der gider og se på skod billeder..


  •   20. nov 2007 Kvallitet af billeder
    Der står da intet om at billederne skal være at super kvallitet, det er bare dig der subjektivt syntes de er dårlige, for mig er de fine og det er lige hvad jeg mener med at der sidder fjollehoveder der bare afviser uden grund, har du læst reglerne overhovedet inden du kom her, for det lyder jo ikke sådan siden du bare kommer og siger billederne er skod.


  •   20. nov 2007 ´...
    Den hverholder jo ikke en skid reglerne...der er skod billeder...
    og hvorfor skulle du afvise andre scooter det r jo ikke deres skyld du ikke kommer ind...


  •   20. nov 2007 Får at se
    Nu får vi at se, scooteren bliver jo afvist selv om den lever op til reglerne.

    Folk afviser jo for grunde som ikke har med reglerne at gøre, så det er jo ikke let, men jeg har fundet en løsning på problemet:
    Bliver den afvist igen vil jeg frem over afvise alle scootere der afventer optagelse for altid hver gang jeg besøger siden, laver folk pis med mig, så laver jeg bare pis med folk selv, så kan vi alle sammen have det af helvede til.


  •   20. nov 2007 velkommen

Annonce