{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter
{{group.groupName}}

{{ group.groupName }}

Medlemmer: {{group.memberCount}}
Forside Forum Medlemmer Annoncer {{ group.itemMoreItems }}
636 visninger | Oprettet:

Mere arbejde.. Får det da aldrig ende? (ironi kan forekomme) {{forumTopicSubject}}

Ooops, i did it again..

Så er der et gammelt vrag mere til samlingen.. Ak og vé, hehe. En af mine venner ville meget gerne med ud og køre lidt ture til sommer, men han har ikke selv knallert, så jeg måtte jo gå på jagt. Jeg blev tilbudt en gammel hærget RMC'er i bytte for min lille MF7. Jeg endte med at sige ja, så nu har jeg mere lort til at stå, hehe. MF'eren var i noget bedre stand, men den var ikke til at sælge, nok er denne nye RMC ikke i super stand, men den er kørende, og de er altid lettere at sælge når man er nede i det prisleje.
Maskinen er grim som fanden, men den kan starte og køre, og når jeg lige giver den lidt kærlighed, så kommer den nok til at gå helt respektabelt. Anyway, tjek vraget ud:

http://www.scootergalleri.dk/fotoalbum/diverse_scooter/98352-kreidler_florett_rmc_renoveringsprojekt_

Den skal som sagt bruges her til sommer som låner, og hvis jeg bestemmer mig for at renovere, så har jeg også en idé om hvordan jeg vil have den til at se ud, rimelig original af udseende, men i en anden farve. smiley

I mellemtiden var vejret igår simpelthen vidunderligt, så jeg gik ud og skruede lidt, så der er også sket en liiiiille smule med 74'eren. Havde regnet med at komme videre idag, men hurra, så begyndte der at sne igen. ORK! Gider ikke gå ude i det lorte vejr, kom nu med lidt varme og noget sol, så jeg kan tage mig sammen til at lave noget ved maskinerne, hehe. Men se da den smule fremskridt der er kommet på 74'eren i albummet. smiley Det er ikke meget, men lidt har også ret!

http://www.scootergalleri.dk/fotoalbum/diverse_scooter/91631-kreidler_florett_rs_1974_

Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Samle et skab 700 kr.
  • Klippet buskas ned 1.500 kr.
  • Montere kattelem og lave hul 1.500 kr.
  • Sætte køkkenlåge fast igen 750 kr.
  • Udskiftning af termostater på 3 radiatorer 1.200 kr.

Opret en opgave



  • Der er endnu ikke skrevet kommentarer

Kommentér på:
Mere arbejde.. Får det da aldrig ende? (ironi kan forekomme)

Du skal være medlem af gruppen for at kunne kommentere.
Gå til gruppens forside




Annonce